بازی فکری چمپیونز پولی

به نظر اکثر صاحب نظران علم تربیت، بهترین روش آموزش به کودکان در قالب انجام بازی می باشد. در زمان بازی، قدرت نهفته در ذهن کودکان سخت ترین کارها را برای او آسان نموده و آنان را قادر به انجام آن می نماید. اما زمینه های مناسب و یا ضروری برای آموزش کودکان کدامند؟

والدین دوراندیش که برای تربیت و آینده فرزند خود برنامه ریزی دارند، اصولا هر زمینه ای که در پرورش توانایی های کودکان موثر بوده و خصوصا در آینده زندگی آنان لازم باشد را مناسب دانسته و الزامات آن را تدارک می بینند.

یکی از مهمترین موضوعات ضروری برای هر فرد، آموزش های اقتصادی می باشد که این موضوع بیش از چند دهه در کشورهای پیشرفته مورد توجه بوده و لذا آموزش اقتصادی لازم را در قالب بازی های فکری مانند مونوپولی Monopoly و ... برای کودکان تدارک دیده اند.

اگر شما هم قصد دارید تجربه جدیدی از آموزش بازی و هیجان فوتبال را تجربه کنید بازی فکری و آموزشی چمپیونز پولی مناسب شما است.

در این بازی که از 2 تا 8 نفر می توانند همزمان بازی کنند، با خرید و فروش تیم های محبوب لیگ های اروپایی و شرکت در جام های معتبر، پول بدست آورده و لذت خواهید برد.

تاس بندازین، حرکت کنین و تصمیم بگیرین که می‌خواین مالک کدوم باشگاه اروپایی باشین.

حالا شما باشگاه‌هایی دارین که هر کدوم می‌تونن تو جام‌ها و لیگ‌های متفاوتی شرکت کنن. پول و اعتبار جمع کنین، در جام‌های بزرگ‌تری شرکت کنین، با تیم های بقیه‌ی بازیکنا رقابت کنین و قهرمان بشین. از قهرمانیا‌تون تا پایان بازی دفاع کنین. کسی که جام‌های بیشتری داشته باشه، قهرمان بازی می‌شه. خرید و فروش باشگاه یه تجارته، باید مراقب باشین که ورشکست نشین. بانک همیشه حواسش به شما هست. ابزارتون برای پیشرفت، فقط تاس نیست. می‌تونین با مالک باشگاه‌های دیگه وارد معامله بشین. داستان این بازی، فقط فوتبال نیست…

 

راهنمای بازی چمپیونزپولی

چمپیونزپولی بازی خرید و فروش باشگاه و رقابت در لیگها و جامهای مختلف:

مناسب برای گروه سنی 8 سال به بالا

تعداد بازیکنها 2 الی 8 نفر

زمان مناسب: 30 الی 90 دقیقه

 

محتویات جعبه بازی:

-       یک عدد صفحه بازی

-       8 مهره بازی با رنگهای مختلف

-       24 عدد کارت سند مالکیت تیم‌های باشگاهی

-       20 عدد کارت شانس

-       11 عدد کارت جایزه جام

-       16 عدد کارت ژتون ستاره

-       1 عدد تاس

-       150 عدد برگ G به ارزش G16000 جهت مبادلات

 

آماده سازی بازی:

1-  در بازی دو نفره در ابتدای بازی به هر یک از بازیکنها برگهای G به شرح زیر را به عنوان واحد ارزشی جهت انجام مبادلات تحویل دهید. (به ازاء هر یک بازیکن بیشتر در بازی G50 از سرمایه اختصاص یافته به هر بازیکن کاسته خواهد شد):

2 عدد G5   

2 عدد G10

1 عدد G20

1 عدد G50

2 عدد G100

1 عدد G200

2 عدد G500

که در مجموع در بازی دو نفره به هر بازیکن G1500 تعلق می گیرد (سه نفره 1450، چهار نفره 1400، پنج نفره 1350، شش نفره 1300 و ...) و مابقی برگهایG را در جعبه بازی به عنوان بانک نگهداری نمایید. قبل از شروع در ابتدا به هر بازیکن یک عدد کارت ژتون ستاره تعلق می‌گیرد.

2-  کارتهای شانس را بر زده و به صورتیکه روی کارتها به سمت پایین باشند، آنها را در محل مستطیل  سبز رنگ بر روی صفحه اصلی بازی قرار دهید.

3-  شخصی را به عنوان بانکدار انتخاب نمایید. شخص بانکدار مسئولیت برگهای اعتباری G، کارت اسناد مالکیت باشگاه‌ها، کارتهای جایزه جامها و کارتهای ژتون ستاره‌ها را بر عهده خواهد داشت.

بانکدار نیز می‌تواند در بازی شرکت نماید، اما باید پول‌های خود را از بانک جدا نگه دارد.

محل شروع بازی عبارت Go Team یا شروع تیم‌ها است.

 

روش بازی چمپیونز پولی

 

روش بازی (چگونه برنده شوید؟)

پیرامون صفحه بازی خلاف عقربه‌های ساعت حرکت نموده و تا جاییکه می‌توانید باشگاه بخرید و در جامهای مختلف با رقبایتان مسابقه دهید. هر اندازه دارایی شما بیشتر باشد، شانس شرکت و پیروزی در جامهای بیشتری را دارید و همچنین اجاره بهای بیشتری دریافت خواهید نمود.

-       هنگامی که سایر بازیکن‌ها ورشکست شده باشند در این صورت برنده بازی خواهید بود.

-       در بازی 2 نفره کسی که 5 جام را از آن خود کند برنده است.

-       در بازی 3 نفره کسی که 4 جام را از ان خود کند برنده است.

-       در بازی 4 الی 8 نفره کسی که 3 جام را از آن خود کند برنده است.

تبصره: با توجه به زمان مناسب اختصاص یافته هر دور بازی که 30 الی 90 دقیقه است در صورتی که بازیکنی زودتر از زمان مذکور برنده شود می‌توان یک جام دیگر به حد نصاب پیروزی در بازی اضافه کرد. و اگر زمان بازی بیشتر از 90 دقیقه به طول انجامید شخصی که بیشترین جام را از آن خود کرده باشد برنده بازی است.

 

کدامیک از بازیکن‌ها بازی را شروع خواهد کرد؟

-       هر یک از بازیکن‌ها تاس را می‌اندازد. بازیکنی که بیشترین عدد را انداخته باشد، بازی را آغاز خواهد نمود و مابقی به ترتیب بعد از وی شروع به بازی خواهند کرد.

هنگام فرا رسیدن نوبت بازی شما، این مراحل را انجام می‌دهید:

1-  تاس را بیاندازید.

2-  مهره خود را بر روی صفحه بازی برخلاف عقربه‌های ساعت معادل عدد تاس حرکت دهید.

3-  مهره شما بر روی کدام محل از صفحه بازی قرار دارد؟

-       باشگاه: در صورت اینکه کسی قبل از شما آن باشگاه را خریداری نکرده است با پرداخت مبلغ خرید به بانک آن باشگاه مال شما خواهد شد.

پرداخت مبلغ خرید به بانک آن باشگاه مال شما خواهد شد.

در صورتی که قبل از شما بازیکن دیگری آن را خریداری کرده باشد می‌بایست به اندازه مبلغ اجاره به بازیکن مذکور مبلغ جریمه بپردازید. در صورتی که بازیکن مذکور مالک هر سه رنگ از کارت باشگاهی همسایه هم بود می‌بایست مبلغ جریمه کل مجموعه را به وی بپردازید.

اگر بر روی باشگاهی که قبل از آن خودتان خریداری کرده بودید قرار گرفتید می‌توانید با پرداخت مبلغ G500  یک کارت ژتون ستاره از بانک بگیرید.

-       کارت ژتون ستاره: این کارت این امکان را به هر بازیکن می‌دهد تا در هر مسابقه، تعداد شانس انداختن تاس آن بازیکن را به اندازه یک بار افزایش یابد. در هر مسابقه هر بازیکن تنها می‌تواند از یک کارت ژتون ستاره استفاده کند.

-       کارت شانس: از روی دسته کارتهای شانس که بروی کادر سبز رنگ بر روی برد قرار دارد، بالاترین کارت را برداشته و بلافاصله عملیات درج شده بر روی آن را انجام دهید. سپس آن کارت را در زیر همان دسته از کارت‌ها قرار دهید.

-       جام: هر جام دارای یک کارت جایزه است که قواعد و مشخصات تیم‌هایی که امکان شرکت در آن جام را دارند بر روی هر کارت مختص به آن جام ذکر شده است.

برای مثال در جام لیگ اسپانیا تنها تیمهای باشگاهی اسپانیا از جمله رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیکو مادرید حق مشارکت دارند و بازیکنانی که مالک آن باشگاه‌ها باشند می‌توانند برای کسب آن جام با هم به رقابت بپردازند.

برای مثال باشگاه رئال مادرید دارای 5 ستاره است و باشگاه اتلتیکو مادرید دارای 4 ستاره لذا دارنده باشگاه رئال مادرید باید 5 بار تاس بیاندازد و باشگاه اتلتیکو مادرید 4 بار و هر بازیکنی که مجموع ارقام تاسهایش بیشتر شد آن بازیکن برنده است و جام مذکور را برده و کارت و مبلغ جایزه مرتبط را از آن خود خواهد کرد. رقابت برای کسب جام بین 2 تا 8 نفر امکان پذیر است. یعنی مشارکت حداقل دو بازیکن برای برگزاری یک جام الزامی است و در صورت کمتر از 2 نفر امکان برگزاری مسابقه و جام وجود ندارد. در صورتی که یک بازیکن مالک هر سه کارت باشگاهی از یک جام باشد وقتی در خانه جام مورد نظر قرار گرفت بدون پرداخت هزینه‌ای به بانک و بدون برگزاری هیچگونه رقابتی نیمی از جایزه جام را از آن خود خواهد کرد. اگر بازیکن دیگری بر روی خانه جامی قرار گیرد که هر سه تیم مربوط به آن جام در اختیار یک بازیکن دیگر بود باید نیمی از جایزه جام را به آن بازیکن پرداخت کند.

تیم‌های قادر به شرکت در هر جام در پایین هر کارت جام درج شده است برای مثال در لیک قهرمانان اروپا، تنها تیمهایی که دارای 3 تا 5 ستاره حق مشارکت دارند و بازیکنانی که مالک آن باشگاه‌ها باشند. باید تنها یک کارت تیم واجد شرایط خود را برای کسب آن جام وسط گذاشته و به ترتیب به تعداد ستاره‌های آن تیم تاس بیاندازند. کسی که مجموع ارقام تاسهایش از بقیه بازیکنهای شرکت کننده در جام بیشتر بود برنده آن جام است.

همچنین جهت آغاز هر رقابت کسی که بر روی هر جام قرار گیرد آن فرد  آخرین نفری هست که تاس خود را می‌اندازد لذا بتوجه به قدرت انتخاب امکان استفاده از کارت ژتون ستاره، و مشخص بودن مجموع امتیاز بازیکنان قبل از خود از شانس بیشتری برای برد برخوردار است. نفرات شروع کننده هر جام به ترتیب افراد بعد از کسی هستند که داخل خانه جام قرار دارد. (هر بازیکن در هر مسابقه تنها می‌تواند یکی از تیمهای خود را بهمراه یک کارت ژتون ستاره و مشخص بودن مجموع امتیاز بازیکنان قبل از خود از شانس بیشتری برای برد برخوردار است. نفرات شروع کننده هر جام به ترتیب افراد بعد از کسی هستند که داخل خانه جام قرار دارد. (هر بازیکن در هر مسابقه تنها می‌تواند یکی از تیمهای خود را بهمراه یک کارت ژتون ستاره استفاده کند).

اگر بازیکنی بر روی خانه جام یا لیگی قرار گرفت که هیچکدام از تیمهایش واحد شرایط حضور در آن در رقابت نبودند بدون هیچ اتفاقی نفر بعدی به بازی  ادامه می‌دهد و هر بازیکنی در صورت داشتن تیم واجد شرایط جهت حضور در جام حتما باید با یکی از تیمهای خود در آن جام جهت رقابت شرکت کند و اگر هزینه حضور در جام را نداشت با فروش دارایی‌های خود حتما باید در جام شرکت کند.

اگر بازیکنی بر روی خانه  جامی قرار گرفت که آن جام در اختیار بازیکن دیگر بوده است صاحب یا برنده قبلی آن جام باید با دریافت هزینه حضور در جام قهرمان از بانک در آن جام شرکت کند.

هزینه‌های حضور در جام توسط بازیکنان شرکت کننده در آن جام باید به بانک پرداخت شود و برنده هر جام یا لیگ، مبلغ جایزه آن را از بانک دریافت نموده و کارت جایزه آنرا از بانک یا از مالک قبلی آن دریافت می‌کند.

-       اگر بر روی خانه در رختکن قرار گرفتید از یک دور بازی و تاس انداختن محروم هستید، مگر اینکه G200 به بانک پرداخت کنید!

بعد از هر بار گذر کردن از نقطه شروع بازی می‌بایست G200 از بانک بگیرید.

-       زمانی که صاحب مجموعه کارتهای سند مالکیت باشگاه‌ها با رنگ یکسان باشید، بازیکنان دیگر با قرار گرفتن روی هر یک از آنها باید مبلغ جریمه کل مجموعه را پرداخت کنند. اگر در طول بازی بر روی خانه‌ای قرار گرفتید و تمایلی به خرید آن نداشتید آن باشگاه به مزایده گذاشته می‌شود و می‌بایست با مبلغی بالاتر از نیمی از مبلغ خرید درج شده بر روی کارت به بازیکن دیگر فروخته شود. برنده مزایده کسی است که بالاترین رقم پیشنهادی را ارائه کند و با پرداخت آن مبلغ به بانک سند مالکیت آن را تحویل گیرد.

اگر هیچیک از بازیکنها تمایلی به خرید نداشته باشند، پرداختی انجام نمی‌شود و بازی به حالت عادی ادامه می‌یابد. (مزایده برای بازی‌های دونفره به بالا امکان پذیر است)

-       هر بازیکن می‌تواند کارت مالیک هر باشگاه خود را به قیمت نصف آن به بانک و یا حداقل بالاتر از نصب به هر بازیکنی با توافق طرفین بفروشد.

-       اگر به باشگاهی برسید که قبلاً توسط یکی از بازیکنها خریداری شده باشد، باید به مالک آن اجاره بهایی که بر روی آن کارت درج شده است بپردازید.

 

معاملات و داد و ستدها:

فروش و یا معاوضه باشگاه‌ها و داراییها با سایر بازیکنها  در هر زمان و در ازای برگهای اعتباری داراییهای دیگر قابل معاوضه هستند که باید بالاتر از نیمی از ارزش خرید آن کارت باشد که توسط بازیکنانی که معامله بین آنها انجام می‌شود تعیین خواهد شد.


ناموجود