هدبند

 هدبند یکی از محبوبترین بازی های کشور ژاپن می باشد وکودکان ونوجوانان این کشور علاقه بسیاری به آن دارند.این بازی یک بازی محبوب و بسیار جذاب ، 2 تا 6 نفره و برای رده های سنی 4 سال به بالا است ، بسیاری از پدر مادر ها هم از انجام این بازی با کودکان خود لذت می‌برند .

روش بازی:
قبل از شروع بازی ،کارت های تصاویر به صورتی که تصویر آن مشخص نباشد بر روی میز قرار می گیرد ،سپس درصورتی که بازیکنان 6 نفر باشد ،به هر نفر سه سکه امتیاز داده می شود. اکنون تمام بازیکنان هد بند پلاستیکی را بر روی سرخود می بندند ویکی از بازیکنان برای هر نفر، یک کارت را بدون این که تصویرش را خود فرد ببیند، بر روی سرش قرار می دهد. اکنون او باید حدس بزند که کارت بالای سرش چه تصویری دارد. البته باید ساعت شنی را چرخانده و این بازیکن تا زمانی که تمامی ماسه ها پایین نیامده است، زمان دارد تا تصویر کارت را حدس بزند، او از سایر بازیکنان سوال میپرسد و آنها فقط با بله و خیر جواب می دهند، اگر موفق به این کار شود، کارت را برداشته و یک کارت دیگر بر روی هد بند او قرار می دهند و او می تواند دوباره حدس بزند و یکی از سکه های خود را کنار می گذارد. اما اگر نتوانست در مرحله اول تصویر کارت را حدس بزند، نوبت به نفر بعدی خواهد رسید. برنده بازی کسی است که زودتر 3 سکه امتیاز خود را کنار بگذارد. این بازی با ایجاد کنجکاوی به کودکان آموزش می دهد که به روشی صحیح و با سوالهای کلیدی و البته با استفاده از هوش و حافظه کوتاه مدت خود به جواب مورد نظر برسند.

 با قرار دادن هد بند روی سر هر بازیکن و قرار گرفتن کارت در محل مخصوص، آن بازیکن می بایست تا اتمام زمان ساعت شنی با پرسیدن سوال از بازیکنان دیگر و جمع آوری و طبقه بندی اطلاعات دریافتی تصویر روی کارت خود را حدس بزند.

اگر در زمان مشخص موفق به انجام این کار شد یک مهره به عنوان جایزه دریافت می کند در غیر این صورت نفر بعدی بازی را آغاز می کند.افزایش اعتماد به نفس و بالارفتن هوش حرکتی و تقویت دسته بندی اطلاعات از مواردی است که دراین بازی می توان به آنها دست یافت.


ناموجود